Beej se bajar tak
 खोजें
 / 
 / 
ପାଣିପାଗ ସୂଚନା

ପାଣିପାଗ ସୂଚନା

लेखक - Dr. Pramod Murari | 2/10/2020

02 ଅକ୍ଟୋବର 2020: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ଓଡ଼ିଶା, ଆସାମ, ମେଘାଳୟ ଏବଂ ତ୍ରିପୁରାର କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଛତିଶଗଡ, h ାଡଖଣ୍ଡ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ସିକ୍କିମ, ଆସାମ, ମେଘାଳୟ, ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ମଣିପୁର, ମିଜୋରାମ, ତ୍ରିପୁରା, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ କର୍ଣ୍ଣାଟକର କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ବଜ୍ରପାତ ସହିତ ବଜ୍ରପାତ ହୋଇପାରେ। ପ୍ରବଳ ପବନର ବେଗ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ-ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ଏବଂ ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ 45-55 କିଲୋମିଟରରେ ପହଞ୍ଚିବା ସମ୍ଭାବନା | ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

03 ଅକ୍ଟୋବର 2020: ଓଡିଶାର କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ | H ାଡଖଣ୍ଡ, ଗାଙ୍ଗେଟିକ୍ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ଆସାମ, ମେଘାଳୟ ଏବଂ ତ୍ରିପୁରା ଉପରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ପୂର୍ବ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ଛତିଶଗଡ, ବିହାର, ଗାଙ୍ଗେଟିକ୍ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, har ାଡ଼ଖଣ୍ଡ, ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଆସାମ, ମେଘାଳୟ, ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ମଣିପୁର, ମିଜୋରାମ, ତ୍ରିପୁରା, କୋଙ୍କଣ, ଗୋଆ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ କର୍ଣ୍ଣାଟକର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ। ବଜ୍ରପାତ ସହିତ ଶୁଣାଯାଏ | ପ୍ରବଳ ପବନର ବେଗ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଏବଂ ବଙ୍ଗଳାର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପଶ୍ଚିମ ଉପକୂଳ, ଓଡିଶା ତଟରେ 45-55 କିଲୋମିଟରରେ ପହଞ୍ଚିବା ସମ୍ଭାବନା | ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଦ୍ୟମ ନକରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

04 ଅକ୍ଟୋବର 2020: ଓଡିଶାର କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଭାରୀରୁ ବହୁତ ଭାରୀ ପଡିବା ସମ୍ଭାବନା | ଛତିଶଗଡ, h ାଡଖଣ୍ଡ, ଆସାମ, ମେଘାଳୟ ଏବଂ ତ୍ରିପୁରାର କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ପୂର୍ବ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ଛତିଶଗଡ, ବିହାର, ଗାଙ୍ଗେଟିକ୍ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଆସାମ, ମେଘାଳୟ, ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ମଣିପୁର, ମିଜୋରାମ, ତ୍ରିପୁରା, କୋଙ୍କଣ, ଗୋଆ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଉପକୂଳ ଅଞ୍ଚଳ ଏବଂ ୟାନାମ ହାଲୁକା ବର୍ଷା ବଜ୍ର ସହିତ କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁଣାଯିବ | 45-55 କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ପ୍ରବଳ ପବନର ବେଗ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଏବଂ ମଧ୍ୟ-ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ଏବଂ ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ସମ୍ଭବତ। | ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଦ୍ୟମ ନକରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

05 ଅକ୍ଟୋବର 2020: ଓଡିଶାର କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ | ଆସାମ, ମେଘାଳୟ, ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ମଣିପୁର, ମିଜୋରାମ, ତ୍ରିପୁରା, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳ ଏବଂ ୟାନାମର କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ପୂର୍ବ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ଛତିଶଗଡ, ବିହାର, ଗାଙ୍ଗେଟିକ୍ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଆସାମ, ମେଘାଳୟ, ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ମଣିପୁର, ମିଜୋରାମ, ତ୍ରିପୁରା, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳ ଏବଂ ୟାନାମ ଥଣ୍ଡର ହୋଇପାରେ। ଶୁଣିଛି 45-55 କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ପ୍ରବଳ ପବନର ବେଗ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଏବଂ ମଧ୍ୟ-ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ଏବଂ ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ସମ୍ଭବତ। | ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ସ es ଜନ୍ୟ: IMD

0 लाइक और 0 कमेंट
यह भी पढ़ें -
देश के कई क्षेत्रों में हुई फसलों की अच्छी पैदावार
देश के कई क्षेत्रों में हुई फसलों की अच्छी पैदावार

कृषि विशेषज्ञ से मुफ़्त सलाह के लिए हमें कॉल करें

farmer-advisory

COPYRIGHT © DeHaat 2022

Privacy Policy

Terms & Condition

Contact Us

Know Your Soil

Soil Testing & Health Card

Health & Growth

Yield Forecast

Farm Intelligence

AI, ML & Analytics

Solution For Farmers

Agri solutions

Agri Input

Seed, Nutrition, Protection

Advisory

Helpline and Support

Agri Financing

Credit & Insurance

Solution For Micro-Entrepreneur

Agri solutions

Agri Output

Harvest & Market Access

Solution For Institutional-Buyers

Agri solutions

Be Social With Us:
LinkedIn
Twitter
Facebook