Beej se bajar tak
 खोजें
 / 
 / 
ପାଣିପାଗ ସୂଚନା

ପାଣିପାଗ ସୂଚନା

लेखक - Surendra Kumar Chaudhari | 18/9/2020

ସେପ୍ଟେମ୍ବର 18, 2020: କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା | ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ରାଜସ୍ଥାନ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ବିଦର୍ଭ, ଓଡ଼ିଶା, ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜ, ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ମରାଠୱାଡା, କୋଙ୍କଣ, ଗୋଆ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଉପକୂଳ ଅଞ୍ଚଳ, ୟାନାମ, ତେଲେଙ୍ଗାନା, କର୍ଣ୍ଣାଟକର ସ୍ପେସ୍ ଅଞ୍ଚଳ, କେରଳ ଏବଂ ମହେ ଇଟ୍ର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ | ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜରେ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି 50-60 କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ବଜ୍ରପାତ ଏବଂ ବଜ୍ରପାତ ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି। ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ରାଜସ୍ଥାନ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ବିଦର୍ଭ, ଛତିଶଗଡ, h ାଡଖଣ୍ଡ, ଓଡିଶା, ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ମଣିପୁର, ମିଜୋରାମ, ତ୍ରିପୁରା, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳ, ୟାନାମ, ତେଲେଙ୍ଗାନା ଏବଂ ରୟାଲାସିମାରେ ବଜ୍ରପାତ ସହିତ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ପଶ୍ଚିମ ଆରବ ସାଗର, କେରଳ, ଉପକୂଳ କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଲକ୍ଷ୍ମ we ିପ , ମାନ୍ନାର ଗଲ୍ଫ, ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗର, ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଏବଂ ବଙ୍ଗୋପସାଗର, ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗର ଉପରେ 45-55 କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ପ୍ରବଳ ପବନର ବେଗ ଚାଲିପାରେ। ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଦ୍ୟମ ନକରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର 19, 2020: ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜ, ଉପକୂଳ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କର୍ଣ୍ଣାଟକ, କେରଳ ଏବଂ ମହେର କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳ ଏବଂ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି | ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ରାଜସ୍ଥାନ, ଓଡିଶା, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, କୋଙ୍କଣ, ଗୋଆ, ଉପକୂଳ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ୟାନାମ, ତେଲେଙ୍ଗାନା, ଉତ୍ତର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡୁଚେରୀ ଏବଂ କରାଇକାଲ ଉପରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। And ୦ ରୁ k ୦ କିମି ବେଗରେ ବଜ୍ରପାତ ସହିତ ବଜ୍ରପାତ ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜ ଉପରେ ଅଧିକ ସମ୍ଭାବନା | ପୂର୍ବ-ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ରାଜସ୍ଥାନ, ପଶ୍ଚିମ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ଛତିଶଗଡ, h ାଡଖଣ୍ଡ, ଓଡିଶା, ଉପକୂଳ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ୟାନାମ, ତେଲେଙ୍ଗାନା, ରାୟାଲିସିମା, ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡୁଚେରୀ ଏବଂ କରାଇକାଲର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ବଜ୍ରପାତ ସହିତ ବଜ୍ରପାତ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳେ। ପଶ୍ଚିମ ଆରବ ସାଗର, କେରଳ, ଉପକୂଳ କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଲକ୍ଷ୍ମ we ିପ , ମାନ୍ନାର ଗଲ୍ଫ, ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗର, ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଏବଂ ବଙ୍ଗୋପସାଗର, ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗର ଉପରେ 45-55 କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ପ୍ରବଳ ପବନର ବେଗ ଚାଲିପାରେ। ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଦ୍ୟମ ନକରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର 20, 2020: ଓଡିଶା, ଉପକୂଳ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କର୍ଣ୍ଣାଟକ, କେରଳ ଏବଂ ମହେ ଉପରେ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବଳ ଏବଂ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ | ଦକ୍ଷିଣ ଛତିଶଗଡ, ଗାଙ୍ଗେଟିକ୍ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, କୋଙ୍କଣ, ଗୋଆ, ଉପକୂଳ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ୟାନାମ, ତେଲେଙ୍ଗାନା ଏବଂ ଉତ୍ତର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କର୍ଣ୍ଣାଟକର କିଛି ଅଂଶରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜରେ ବଜ୍ରପାତ 50-60 କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ଘଡଘଡି ସହିତ ସମ୍ଭବ | ପୂର୍ବ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ରାଜସ୍ଥାନ, ପଶ୍ଚିମ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ଛତିଶଗଡ, h ାଡଖଣ୍ଡ, ଗାଙ୍ଗେଟିକ୍ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ଉପକୂଳ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ୟାନାମ, ତେଲେଙ୍ଗାନା, ରାୟାଲିସିମା, ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡୁଚେରୀ ଏବଂ କରାଇକାଲର ବଜ୍ରପାତ ସହିତ ବଜ୍ରପାତ ମଧ୍ୟ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳେ। ପଶ୍ଚିମ ଆରବ ସାଗର, କେରଳ, କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଉପକୂଳ ଅଞ୍ଚଳ, ଲକ୍ଷ୍ମୀଦୀପ , ମନ୍ନର ଉପସାଗର, ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗର, ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଏବଂ ବଙ୍ଗୋପସାଗର, ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗରରେ ପ୍ରବଳ ପବନ ସମ୍ଭବ। ପବନର ବେଗ 45-55 କିଲୋମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇପାରେ | ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

0 लाइक और 0 कमेंट
यह भी पढ़ें -
हल्की गरज के साथ वर्षा की आशंका
हल्की गरज के साथ वर्षा की आशंका

कृषि विशेषज्ञ से मुफ़्त सलाह के लिए हमें कॉल करें

farmer-advisory

COPYRIGHT © DeHaat 2022

Privacy Policy

Terms & Condition

Contact Us

Know Your Soil

Soil Testing & Health Card

Health & Growth

Yield Forecast

Farm Intelligence

AI, ML & Analytics

Solution For Farmers

Agri solutions

Agri Input

Seed, Nutrition, Protection

Advisory

Helpline and Support

Agri Financing

Credit & Insurance

Solution For Micro-Entrepreneur

Agri solutions

Agri Output

Harvest & Market Access

Solution For Institutional-Buyers

Agri solutions

Be Social With Us:
LinkedIn
Twitter
Facebook