Details

ପାଣିପାଗ ସୁଚନା

Author : Surendra Kumar Chaudhari

ଅକ୍ଟୋବର 20, 2020: ଓଡିଶା, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳ, ୟାନାମ ଏବଂ ତେଲେଙ୍ଗାନାର କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | ଦକ୍ଷିଣ ଛତିଶଗଡ, ଆଣ୍ଡାମାନ ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜ, ରୟାଲାସିମା, ଉପକୂଳ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ମହାକାଶ କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡୁଚେରୀ ଏବଂ କରାଇକାଲର କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭବ। ବିଦର୍ଭ, ଛତିଶଗଡ, ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ମଣିପୁର, ମିଜୋରାମ, ତ୍ରିପୁରା, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ମରାଠୱାଡା, କୋଙ୍କଣ, ଗୋଆ, ଉପକୂଳ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ୟାନାମ, ତେଲେଙ୍ଗାନା, ରାୟାଲାସିମା, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡୁଚୁରୀ, ବଜ୍ରପାତ ସହିତ ବଜ୍ରପାତର ଶବ୍ଦ ଶୁଣାଗଲା। ଦିଆଯିବାର ସମ୍ଭାବନା | ପ୍ରବଳ ପବନର ବେଗ 45 - 55 କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ବଙ୍ଗଳାର ପୂର୍ବ-କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଉପକୂଳ, ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗର, ପଶ୍ଚିମ-କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବଙ୍ଗୋପସାଗର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଉପକୂଳରେ ଅଧିକ ସମ୍ଭାବନା | ପବନର ବେଗ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି 65 କିଲୋମିଟରକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ | ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

21 ଅକ୍ଟୋବର 2020: ଉପକୂଳ ଏବଂ ଉତ୍ତର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଉପରେ ପ୍ରବଳରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଦକ୍ଷିଣ ଛତିଶଗଡ, ଓଡିଶା, ଉପକୂଳ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ୟାନାମ, ରାୟାଲିସିମା, ତେଲେଙ୍ଗାନା, ଦକ୍ଷିଣ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡୁଚେରୀ ଏବଂ କରାଇକାଲର କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ବିଦର୍ଭ, ଛତିଶଗଡ, h ାଡଖଣ୍ଡ, ଗାଙ୍ଗେଟିକ୍ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ମଣିପୁର, ମିଜୋରାମ, ତ୍ରିପୁରା, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ମରାଠୱାଡା, କୋଙ୍କଣ, ଗୋଆ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଉପକୂଳ ଅଞ୍ଚଳ, ୟାନାମ, ତେଲେଙ୍ଗାନା, ରାୟାଲାସିମା, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ତାମିଲ ନାଡୁ, ପୁଡୁଚୁରୀ କେରଳର କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ବଜ୍ରପାତ ସହିତ ବଜ୍ରପାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ | ପଶ୍ଚିମ-କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଉପକୂଳ ଏବଂ ଉପକୂଳ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଉପରେ 45-55 କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ପ୍ରବଳ ପବନର ବେଗ ସମ୍ଭାବନା | ପବନର ବେଗ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି 65 କିଲୋମିଟରକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ | ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

22 ଅକ୍ଟୋବର 2020: ଉପକୂଳ ଏବଂ ଉତ୍ତର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କର୍ଣ୍ଣାଟକର କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି | ଦକ୍ଷିଣ ଛତିଶଗଡ, ଓଡିଶା, ଉପକୂଳ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ୟାନାମ, ରୟାଲାସିମା, ତେଲେଙ୍ଗାନା ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କର୍ଣ୍ଣାଟକର କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭବ। ବିଦର୍ଭ, ଛତିଶଗଡ, h ାଡଖଣ୍ଡ, ଗାଙ୍ଗେଟିକ୍ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ମଣିପୁର, ମିଜୋରାମ, ତ୍ରିପୁରା, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, କୋଙ୍କଣ, ଗୋଆ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଉପକୂଳ ଅଞ୍ଚଳ, ୟାନାମ, ତେଲେଙ୍ଗାନା, ରାୟାଲିସିମା, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡୁଚେରୀ, କରାଇକାଲ ବଜ୍ରପାତ ସହିତ କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳେ | ପଶ୍ଚିମ-କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଉପକୂଳ ଏବଂ ଉପକୂଳ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଉପରେ 45-55 କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ପ୍ରବଳ ପବନର ବେଗ ସମ୍ଭାବନା | ପବନର ବେଗ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି 65 କିଲୋମିଟରକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ | ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

21 September 2021

share

No comments

Ask any questions related to crops

Call our customer care for more details
Take farm advice