Beej se bajar tak
 खोजें
 / 
 / 
ନିଭର୍ storm ଡ ଏବଂ ପାଣିପାଗ ସୂଚନା |

ନିଭର୍ storm ଡ ଏବଂ ପାଣିପାଗ ସୂଚନା |

लेखक - Lohit Baisla | 27/11/2020

ତାମିଲନାଡୁ ଉପକୂଳରେ ମାଡ ମାରିବା ପରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସାଇକ୍ଲୋନିକ୍ storm ଡ ନିଭାରର ଗତି ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡୁଚେରୀ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, କରାଇକାଲ, ଚେନ୍ନାଇର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଛି। Storm ଡ଼ର ଗତି ହ୍ରାସ ହେତୁ storm ଡ଼ ପୂର୍ବ ପରି ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ନଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ଲଗାତାର 3 ଦିନ ଧରି ପ୍ରବଳ ପବନ ସହିତ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଏହାର ନାମ ବନ୍ଦ କରୁନାହିଁ। ସତର୍କତା ଭାବରେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ନିଭର୍ storm ଡ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା କ୍ଷୟକ୍ଷତି ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତୁ, କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଖବର ନାହିଁ | ତାମିଲନାଡୁର ପ୍ରାୟ 1.45 ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ ଶିବିରକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅନେକ ଫୁଟର ପାଣି ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଚେନ୍ନାଇ ବିମାନବନ୍ଦର ଏବଂ ମେଟ୍ରୋ ସେବା କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା।

ତାମିଲନାଡୁ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, କେରଳ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ତେଲେଙ୍ଗାନା, ଓଡିଶା, ଛତିଶଗଡ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ବିହାର, h ାଡଖଣ୍ଡ, ସିକ୍କିମ, ମଣିପୁର, ମିଜୋରାମ, ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ସାଇକ୍ଲୋନିକ୍ ପ୍ରଚାର ରାଜସ୍ଥାନ storm ଡ ଯୋଗୁଁ ପାଗ ବଦଳିବ ଏବଂ ଥଣ୍ଡା ବ will ିବ।

27 ନଭେମ୍ବର 2020: ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ରୟାଲାସିମା, ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡୁଚେରୀ, କରାଇକାଲ୍ ଏବଂ ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିବ | ଛତିଶଗଡ, ଉପକୂଳ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ୟାନାମ, ରୟାଲାସିମା, ଦକ୍ଷିଣ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କର୍ଣ୍ଣାଟକ, କେରଳ, ମହେ, ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡୁଚେରୀ ଏବଂ କରାଇକାଲର ବଜ୍ରପାତ ସହିତ ବଜ୍ରପାତର ଶବ୍ଦ ମଧ୍ୟ ଶୁଣାଯିବ। ପଞ୍ଜାବ, ହରିୟାଣା, ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଥଣ୍ଡା ତରଙ୍ଗ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ପୂର୍ବ-କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଆରବ ସାଗର, ଉତ୍ତର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଗୁଜୁରାଟ ଉପରେ ସ୍କ୍ୱାଲି ପବନ ସମ୍ଭବ | ପବନର ବେଗ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି 45 ରୁ 55 କିଲୋମିଟର ହେବ |

28 ନଭେମ୍ବର 2020: ଉପକୂଳ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ | ବଜ୍ରପାତ ସହିତ ବଜ୍ରପାତ କେରଳ, ମହେ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ୟାନାମ, ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡୁଚେରୀ ଏବଂ କରାଇକାଲର କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳେ। ରାଜସ୍ଥାନ, ପଞ୍ଜାବ, ହରିୟାଣା, ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଥଣ୍ଡା ତରଙ୍ଗ ସମ୍ଭବ।

29 ନଭେମ୍ବର 2020: ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି | କେରଳ, ମହେ, ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡୁଚେରୀ ଏବଂ କରାଇକାଲର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ବଜ୍ରପାତ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳେ। ଉତ୍ତର ରାଜସ୍ଥାନରେ ଥଣ୍ଡା ପବନ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। 45 ରୁ 55 କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ପ୍ରବଳ ପବନର ବେଙ୍ଗ ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ବଙ୍ଗୋପସାଗରର ଦକ୍ଷିଣ ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗରରେ ସମ୍ଭବତ। | ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।
30 ନଭେମ୍ବର 2020: ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | କେରଳ ଏବଂ ମହେର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବଜ୍ରପାତ ଏବଂ ବଜ୍ରପାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଉତ୍ତର ରାଜସ୍ଥାନ ଉପରେ ଶୀତଳ ପବନ ବହିବ। 45 ରୁ 55 କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ପ୍ରବଳ ପବନର ବେଙ୍ଗ ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ବଙ୍ଗୋପସାଗରର ଦକ୍ଷିଣ ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗରରେ ସମ୍ଭବତ। | ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।
0 लाइक और 0 कमेंट
यह भी पढ़ें -
भारी वर्षा एवं बिजली की संभावना
भारी वर्षा एवं बिजली की संभावना

कृषि विशेषज्ञ से मुफ़्त सलाह के लिए हमें कॉल करें

farmer-advisory

COPYRIGHT © DeHaat 2022

Privacy Policy

Terms & Condition

Contact Us

Know Your Soil

Soil Testing & Health Card

Health & Growth

Yield Forecast

Farm Intelligence

AI, ML & Analytics

Solution For Farmers

Agri solutions

Agri Input

Seed, Nutrition, Protection

Advisory

Helpline and Support

Agri Financing

Credit & Insurance

Solution For Micro-Entrepreneur

Agri solutions

Agri Output

Harvest & Market Access

Solution For Institutional-Buyers

Agri solutions

Be Social With Us:
LinkedIn
Twitter
Facebook