Beej se bajar tak
 खोजें
 / 
 / 
ହାଲୁକା ବର୍ଷା ସହିତ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା |

ହାଲୁକା ବର୍ଷା ସହିତ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା |

लेखक - Lohit Baisla | 15/9/2020

ସେପ୍ଟେମ୍ବର 15, 2020: ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ବିଦର୍ଭ, ବିହାର, ଉପ-ହିମାଳୟ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ସିକ୍କିମ, ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜ, ଆସାମ, ମେଘାଳୟ, ଗୁଜୁରାଟର ଅଞ୍ଚଳ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ମରାଠୱାଡା, କୋଙ୍କଣ, ଗୋଆ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ତଟ, ୟାନାମ, ତେଲେଙ୍ଗାନା, ଉପକୂଳ ଏବଂ ଉତ୍ତର କର୍ଣ୍ଣାଟକ, କେରଳ ଏବଂ ମହେ ଉପରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ପୂର୍ବ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ହାଲୁକା ରୁ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା ଏବଂ ବଜ୍ରପାତ ହୋଇପାରେ | ପଶ୍ଚିମ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ବିଦର୍ଭ, ଗାଙ୍ଗେଟିକ୍ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ଆସାମ, ମେଘାଳୟ, ତେଲେଙ୍ଗାନା ଏବଂ ରାୟଲାସିମା ର କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ହାଲୁକା ବର୍ଷା ଏବଂ ବଜ୍ରପାତ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ଆରବ ସାଗର, ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଆରବ ସାଗର, ଉପକୂଳ କର୍ଣ୍ଣାଟକ, କେରଳ, ଲକ୍ଷ୍ମଦ୍ୱୀପ ଉପରେ 45-55 କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ପ୍ରବଳ ପବନର ବେଗ | ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଦ୍ୟମ ନକରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର 16, 2020: ମରାଠୱାଡାରେ ପ୍ରବଳରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ବିଦର୍ଭ, ବିହାର, ଉପ-ହିମାଳୟ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ସିକ୍କିମ୍, ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜ, ଗୁଜୁରାଟ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, କୋଙ୍କଣ, ଗୋଆ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳ, ୟାନାମ, ତେଲେଙ୍ଗାନା, ଉପକୂଳ ଏବଂ ଉତ୍ତର କର୍ଣ୍ଣାଟକ, କେରଳ ଏବଂ ମହେର ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ | ପୂର୍ବ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ବର୍ଷା ସହିତ ବଜ୍ରପାତ ହୋଇପାରେ। ଦକ୍ଷିଣ ରାଜସ୍ଥାନ, ବିଦର୍ଭ, ଆସାମ, ମେଘାଳୟ, ତେଲେଙ୍ଗାନା ଏବଂ ରୟାଲାସିମାର କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ବଜ୍ରପାତ ମଧ୍ୟ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ଆରବ ସାଗରରେ ପ୍ରବଳ ପବନ ପ୍ରବାହିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ | ପବନର ବେଗ 45-55 କିଲୋମିଟର ହେବ | ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର 07, 2020: ବିଦର୍ଭ, ବିହାର, ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜ, ଗୁଜୁରାଟ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ମରାଠୱାଡା, କୋଙ୍କଣ, ଗୋଆ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଉପକୂଳ ଅଞ୍ଚଳ, ୟାନାମ, କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳ, କେରଳ ଏବଂ ମହେରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ। ପୂର୍ବ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ବର୍ଷା ସହିତ ବଜ୍ରପାତ ମଧ୍ୟ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳେ। ଦକ୍ଷିଣ ରାଜସ୍ଥାନ, ବିଦର୍ଭ, ଆସାମ, ମେଘାଳୟ, ତେଲେଙ୍ଗାନା ଏବଂ ରାୟାଲିସିମା ଅଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟ ବଜ୍ରପାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ଆରବ ସାଗରରେ 45-55 କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ପ୍ରବଳ ପବନର ବେଗ ସମ୍ଭାବନା | ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ସ es ଜନ୍ୟ: IMD

0 लाइक और 0 कमेंट
यह भी पढ़ें -
मौसम की जानकारी
मौसम की जानकारी

कृषि विशेषज्ञ से मुफ़्त सलाह के लिए हमें कॉल करें

farmer-advisory

COPYRIGHT © DeHaat 2022

Privacy Policy

Terms & Condition

Contact Us

Know Your Soil

Soil Testing & Health Card

Health & Growth

Yield Forecast

Farm Intelligence

AI, ML & Analytics

Solution For Farmers

Agri solutions

Agri Input

Seed, Nutrition, Protection

Advisory

Helpline and Support

Agri Financing

Credit & Insurance

Solution For Micro-Entrepreneur

Agri solutions

Agri Output

Harvest & Market Access

Solution For Institutional-Buyers

Agri solutions

Be Social With Us:
LinkedIn
Twitter
Facebook