Beej se bajar tak
 खोजें
 / 
 / 
ୱେବିନିନର୍ 2020

ୱେବିନିନର୍ 2020

लेखक - Surendra Kumar Chaudhari | 14/8/2020

ଏହି ସ୍ ence ାଧୀନତା ଦିବସ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଏହାର ସମସ୍ତ ଅପରେଟର ଏବଂ ଲିଚି ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ୱେବିନିନର୍ 2020 ସମ୍ମିଳନୀ 'ଡିଜିଟାଲ୍ ଉଦାନ' ଆୟୋଜନ କରୁଛି | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ 15 ଅଗଷ୍ଟ 2020 ରୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ 12 ଟାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ୱେବିନାର 2020 ରେ ସମୁଦାୟ 2 ଟି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ |

ପ୍ରଥମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହେଉଛି ଉନ୍ନାତି ଲିଚି ସମ୍ମିଳନୀ | ଏହି ବ meeting ଠକ ମଧ୍ୟାହ୍ନ 12 ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ପୁରାତନ ଲିଚି ବଗିଚାର ପୁନରୁଦ୍ଧାର, ଉଚ୍ଚ ଗୁଣବତ୍ତା ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ଅମଳର ପଦ୍ଧତି, କ୍ଷେତ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତି, ନୂତନ ଉଦ୍ଭିଦ ରୋପଣ ପ୍ରଣାଳୀ, ଲିଚିର ରୋଗ ଏବଂ କୀଟନାଶକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ଇତ୍ୟାଦି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦିଆଯିବ | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇ, ଆପଣ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଲିଚିର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଫସଲ ପାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ | ଏହି ବ meeting ଠକରେ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ବ scientist ଜ୍ଞାନିକ ଡ। ର। ର। ସିଂଙ୍କ ସହ ଡକ୍ଟର ପ୍ରମୋଦ ମୁରାରୀ, ଅସୀମ ପାରେଖ, ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି, କୋକାକୋଲା କମ୍ପାନୀ, ଲିଚି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ଉପରେ ଜାତୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ କେନ୍ଦ୍ର ଡ । ବିଶାଲ ନାଥ ଏବଂ ଲିଚି ଗ୍ରୋଭର ଆସୋସିଏସନର ସଭାପତି ବଚ୍ଚା ବାବୁ ଯୋଗଦେବେ।

ଦ୍ୱିତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହେଉଛି ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର କୃଷକ ସଭା | ଯାହା ଅପରାହ୍ନ 2 ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଏହି ବ meeting ଠକରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ଅପରେଟରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ସିଇଓ ଶଶାଙ୍କ କୁମାର ଏବଂ ସହ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଅମରେନ୍ଦ୍ର ସିଂଙ୍କ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବାର୍ତ୍ତା (ବାର୍ତ୍ତା) ଶୁଣନ୍ତୁ। ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ, ଆପଣ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଯୋଗଦାନର ଲାଭ ଜାଣିବା ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିପାରିବେ | କୃଷି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ବିଶେଷ ସଦସ୍ୟ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ମିଶ୍ର , ନୀଲିମା ଭୋହ୍ରା, ଅଭିନାଭ ରଘୁଭାନ୍ସି ଏହି ସଭାରେ ଯୋଗଦେବେ |

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ କ fee ଣସି ଶୁଳ୍କ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ | ଦେହତଙ୍କ ଦ୍ organized ାରା ଆୟୋଜିତ ୱେବିନିନର୍ 2020 'ଡିଜିଟାଲ୍ ଉଦାନ'ରେ ଯୋଗଦେଉଥିବା ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଉପହାର ଦିଆଯିବ | ତେବେ ବିଳମ୍ବ ହେଉଛି , ଯୋଗଦେବା, ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେହତ୍ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍କୁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରିବା ଏବଂ ଏକ ଉପହାର ଭାବରେ ମିକ୍ସର୍ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡର୍ ଜିତିବାର ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ପାଇବା |

ଆପଣ ସମସ୍ତେ ୱେବିନିନର୍ 2020 ସମ୍ମିଳନୀ 'ଡିଜିଟାଲ୍ ଉଦାନ୍' ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିବେ | ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଯୋଗଦାନ କରିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ!

ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ଲିଙ୍କ୍: https://bit.ly/2PAzj55 |

0 लाइक और 0 कमेंट
संबंधित वीडियो -
उन्नति लीची सम्मेलन
उन्नति लीची सम्मेलन

कृषि विशेषज्ञ से मुफ़्त सलाह के लिए हमें कॉल करें

farmer-advisory

COPYRIGHT © DeHaat 2022

Privacy Policy

Terms & Condition

Contact Us

Know Your Soil

Soil Testing & Health Card

Health & Growth

Yield Forecast

Farm Intelligence

AI, ML & Analytics

Solution For Farmers

Agri solutions

Agri Input

Seed, Nutrition, Protection

Advisory

Helpline and Support

Agri Financing

Credit & Insurance

Solution For Micro-Entrepreneur

Agri solutions

Agri Output

Harvest & Market Access

Solution For Institutional-Buyers

Agri solutions

Be Social With Us:
LinkedIn
Twitter
Facebook